poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Digital Dragons 2013


19 – 20 kwietnia w Krakowie odbyła się druga edycja Europejskiego Festiwalu Gier Digital Dragons. Całe wydarzenie było na bardzo wysokim poziomie, piękne miejsce, wspaniali goście.
Podczas imprezy działo się bardzo dużo. Na ciekawych prelekcjach można było usłyszeć m.in. o przyszłości gier w naszym kraju, storytellingu, balansowaniu rozgrywki i wielu innych aspektach związanych z grami. Na pokazach Indie Swohcase odbyła się prezentacja nowatorskich pomysłów na rynku gier niezależnych.
Hol wystawienniczy pełen był stoisk, na których można było zagrać (np. w Gunslingera), dostać koszulkę, plakat, kalendarz lub porozmawiać z twórcami gier.
Na tegorocznej edycji Digital Dragons pojawiła się większość osób zaangażowanych w polski gamedev. Nie zabrakło tam także Potęgi Obrazu. Braliśmy udział w panelu dyskusyjnym o polskiej edukacji w przemyśle growym. Prowadziliśmy prelekcję dotyczącą concept artu, a na naszym stoisku dostępne były informacje o szkoleniach przygotowujących do pracy na stanowisku concept artist. Festiwal przyciągnął wiele osób z zagranicy, w tym także inwestorów gotowych współpracować z polskimi firmami.
Podczas wielu rozmów słyszeliśmy kilkakrotnie, że polskie firmy robiące gry, w najbliższym czasie będą się bardzo rozwijać i, co za tym idzie, będą zatrudniać nowych pracowników. Podkreślano także, że ciężko jest o wykwalifikowaną osobę.
Więc jeśli marzysz o pracy przy grach to teraz jest bardzo dobry moment, aby to zrealizować.

Małopolski Ogród Sztuki to wspaniałe miejsce.
Gdzie się człowiek nie obejrzał można było w coś zagrać.
Stoiska wystawiennicze.
Od lewej: Grzegorz Miechowsk, Maciej Miąsik, Paweł Graniak, Paweł Węgrzyn, Paweł Rohleder, Michał Madej, Tomasz Gop, Rafał Stanowski -  podczas panelu dyskusyjnego o edukacji i przemyśle gier.

Andrzej Graniak na stoisku Potęgi Obrazu.
Pojawiły się Panie z Nephilim Cosplay.
Stoisko Potęgi Obrazu.
Zombie grały w Dead Island (grę, w której zabija się zombie).
Catering był wyśmienity.
Potęga Obrazu w składzie: Paweł i Andrzej Graniak.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz