wtorek, 28 maja 2013

Komiks Mistral

Kilka dni temu ujrzał światło dzienne jeden z naszych ostatnich projektów. Jest to pierwszy album z planowanego cyklu "LEGENDY BAŁTYCKIE".

Poniżej okładka i próbki plansz.
Komiks został zrealizowany na zlecenie PPH "Mistral" i opowiada historię rybaka, którego wizerunek w formie ciekawej rzeźby stoi przed pensjonatem "Mistral" w Ustce.

Scenariusz: Paweł Graniak
Rysunki: Andrzej Graniak
Format: 287x218
Objętość: 48 stron
Oprawa twarda
 
 


 

4 komentarze:

 1. Jeszcze raz gratuluję. Czy Twój wkład to - oprócz scenariusza - również ilustracje, czy też były one wyłącznością Andrzeja?


  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję w imieniu swoim i brata. Ja robiłem scenariusz, dialogi i postprodukcję. 90% ilustracji jest Andrzeja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co właściwie oznacza postprodukcja (Ja biedny niewtajemniczony...)? No a drugie pytanie brzmi - Doczekam się komiksu, gdzie wkład młodszego członka duetu Graniaków w roli rysownika będzie na poziomie 50%?

  OdpowiedzUsuń
 4. Postprodukcja w tym przypadku następuje po wykonaniu obrazków. Polega ona na wyrównaniu barw i nasycenia plansz, dodania drobnych efektów (typu dymy, deszcz, krople, iskry itd.). No i kończy się w zasadzie przygotowaniem całości do druku (choć to już nie produkcja tylko DTP).
  Jeśli zaś chodzi komiks z większą partia moich rysunków, to już za rogiem czai się taki projekt, ale nie mogę nic więcej powiedzieć. Więc z pewnośicą tak.

  OdpowiedzUsuń